Kõik me soovime olla terved ja energilised. Kuid tihti ei seosta oma halba enesetunnet söödud toiduga. Suurenenud vööümbermõõt ja kaalunumber, puhitused, kõhukinnisus- ja ka lahtisus, unisus päeval, katkendlik uni öösel - need kõik võivad olla põhjustatud valedest harjumustest meie igapäevasel toitumisel. Toitumisnõustaja juurde tasub tulla, kui mõned neist sümptomitest on igapäevased sinu elus. Nii nagu auto ei sõida vale kütusega, ei toimi meie keha protsessid täielikult, kui ei saa vajalikke toitaineid: mineraale, vitamiine, täisväärtuslikke valke, kvaliteetseid rasvhappeid ja süsivesikuid.

Toitumisnõustamise eesmärk on aidata inimesel teha õigeid valikuid oma igapäevamenüü koostamisel. Ka väikesed muudatused võivad pikema aja jooksul anda märkimisväärseid tulemusi: paraneb enesetunne ja kaal hakkab langema, ilma karme dieete pidamata. Samas ei tasu toitumisnõustajalt imesid oodata, sest töö tuleb ikkagi inimesel endal ära teha. Toitumisnõustaja on kõigest teejuht ja abiline, kes aitab õige teeotsa üles leida. Ka muutused ei tule kohe homme, vaid pikema aja jooksul. Kiired kaalulangetused panevad keha nn. „säästureźiimile“ ja hiljem tulevad kaotatud kilod tagasi, kui pöördutakse vanade harjumuste juurde. Tihti inimene ise ei saa aru, mis tema söömisharjumustes valesti on: eriti palju ja tihti ei söögi, kuid lisakilod muudkui kogunevad talje ümber. Siis saabki toitumisnõustaja aidata, sest tema näeb neid „mustreid“, mida annab muuta. Eriti oluline on veresuhkru tasakaalustamine, sest veresuhkru järsud kõikumised on tihti peamised ülekaalu tekitajad. Viimastel aastakümmnetel on palju uuritud varjatud toidutalumatust. See on üks keeruline olukord, sest reaktsioon talumatule toiduainele ei teki kohe peale söömist (nagu allergia), vaid probleem tekib talumatu toiduaine pideval ja pikaaegsel tarbimisel. Sellisteks toitudeks võivad olla meie igapäevased toidud, mida oleme kõik lapsepõlvest peale söönud: piim, nisu, pärm, muna, õunad jne.

Toitumisnõustaja abiga saab välja selgitada, kas on vajadus teha toidutalumatuse testid või saab parandada tervist lihtsalt mingiks ajaks mõni toiduaine menüüst välja jättes. Lõpetuseks tahame öelda, et inimene peab võtma vastutuse oma tervise eest, sest mitte keegi teine ei hooli meie kehast rohkem kui meie ise. Toitumisnõustaja juurde tasub tulla juba siis, kui on tekkinud esimesed lisakilod, mitte oodata kümnete kilode lisandumist.

Toitumisnõustaja Haapsalus töö sisuks on: . menüü analüüs . personaalsed toitumissoovitused . personaalse menüü koostmine . tervise-ja toitumisalaste loengute läbiviimine kabinetis ja asutustes kohapeal . toiduvalmistamise töötubade korraldamine kabinetis ja asutustes kohapeal