Kommenteeri

21. veebruar 2018

Lahtiste uste päev!

Ootame kõiki, kes pole veel käinud ja ka neid, kes juba eelmisel aastal käisid meie juures, oma kehakoostist mõõtma!

1. detsember 2017

Tasuta toitumisnõustamise loosimine!

1. detsembril loosime 2-le inimesele välja kolmeosalise toitumisnõustamise väärtusega 65 €. Kui Sa oled üks neist, kes vahel tunneb, et tahaks olla tegelikult terve ja õnnelik, kuid ei tea, kust alustada või mismoodi seda saavutada, siis selleks:

Kirjuta Terviseteadliku Läänemaa FB lehele privaatne sõnum, kus kirjeldad lühidalt oma tervislikku olukorda (lugusid me ei avalda).

„JAGA“ seda postitust rõõmuga edasi.

Vajuta “LIKE” Terviseteadliku Läänemaa FB lehele.

Lisa juurde “JAGATUD”, siis osaled kindlasti loosimises.

Kõigi privaatsõnumi saatjate vahel väljaloositav toitumisnõustamine sisaldab:

Menüü analüüsi, toitumissoovitusi, näidismenüüsid. Vajadusel mõõdame kehakaaluanalüsaatoriga kehanäitajaid. Esmase kohtumise kestvus 1,5 tundi, järgmised 1 tund.

16. november, neljapäev, kell 18.00

Koolitus teemal: “Tasakaalustatud toitumise põhitõed.” Praktilises osas valmistame smuutisid.

Söömine on samuti oskus, mis tuleb hästi ära õppida, et olla terve lapseeast peale vanaduseni välja. Selleks on oluline teada, mida meie keha vajab iga päev piisava energia saamiseks ja keharakkude uuendamiseks. Sel neljapäeval räägimegi kõige olulisemast, mida igapäevasel söömisel jälgida ja lisaks valmistame tervislikke smuutisid.

9. november, neljapäev, kell 18.00

Koolitus teemal: “Immuunsüsteemi toetamine tervisliku toitumise ja toormahladega.”

Kohe-kohe on käes aasta kõige pimedam ja kõledam aeg. Külm ja niiskus poevad põue, viirused kimbutavad. Et sellises olukorras terveks jääda, korraldame sel neljapäeval loengu, kus räägime immuunsüsteemi toetavast söömisest ja praktilises osas valmistame erinevaid toormahlu. Alustame nisuorasemahlaga, mida peetakse supertoiduks ja jätkame erinevate mahlade valmistamisega ja degusteerimisega.

31. oktoober, teisipäev, kell 18.00

Laste toitumine ja ülekaal

Statistika näitab, et drastiliselt on kasvanud ülekaaluliste laste arv kogu maailmas ja kahjuks ka Eestis ja Haapsalus. Sel teisipäeva õhtul ootame lapsevanemaid, kelle lapsel on tekkimas või juba tekkinud kaaluprobleem. Räägime ülekaalu tekkepõhjustest, ohust tervisele ja kuidas tasapisi harjutada oma laps tervikumaid toiduvalikuid tegema. Õhtu lõpetame tervislike näkside degusteerimisega.

19. oktoober, neljapäev, kell 18.00

Kuidas hoida kehakaalu kontrolli all?

Räägime sellest, kuidas veresuhkru kõikumine mõjutab meie kehakaalu ja kuidas oma menüüd korrastades saavutada ideaalkaal! Selgitame, mis on glükeemiline koormus ja kuidas igapäevaselt süües on võimalik hoida oma veresuhkur tasakaalus, mis on kaalulanguseks esmatähtis! Valmistame 2 tervislikku vahepala!

12. oktoober, neljapäev, kell 18.00

Toit ja emotsioonid

Paljudel on raske uskuda, et toit ja emotsioonid võivad olla seotud! Aga nii see on! Räägime, kuidas toit mõjutab meie tundeid, emotsioone ja kehakaalu, ning kuidas vajadusel tervislikult magusanälga kustutada. Valmistame ka suhkruta magustoidu. NB! Soovi korral saab mõõta ka kehakaalunäitajaid.

21. september kell 10 – 17

Lahtiste uste päev

Kõik oma tervisest hoolivad inimesed on oodatud toitumisnõustamise kabinetti oma kehakoostist mõõtma! Saate teada, kui palju on kehas rasvu, lihasmassi, vett. Lisaks tutvustame personaalsest toitumisnõustamist ja sel sügisel toimuvaid koolitusi ja töötubasid.

27. juuli 2017

Tasakaalustatud toitumise õpituba

Kutsume huvilisi tasakaalustatud toitumise teemalisele koolitusele koos tervislike, toitvate salatite valmistamisega.
Üritus toimub 27. juulil kell 18.00, Jaama 15 Haapsalus, 1 korrusel. Kestab 2 tundi, sisaldab loengut ja praktilist osa koos erinevate salatite valmistamisega ja söömisega.

18. mai 2017

Mida teha, kui lapsel on tekkinud ülekaal.

Loeng on ettevalmistatud lapsevanematele, kelle lapsel on tekkinud ülekaal.Igal perekonnal on omad toitumisharjumused. Lapsel arenevad välja toidueelistused, mida järgitakse ka hilisemas elus. On leitud, et sageli saab ülekaalulisus alguse just lapsepõlves ning püsib ka täiskasvanueas. Terveid, kuid veel ülekaalulisi lapsi on vaja kindlasti suunata sööma tavalist tervislikku toitu, kuna ülekaalulisus ja rasvumine põhjustavad lastel juba varajases eas erinevaid tervisehädasid nagu 2 tüübi diabeet, kõrgvererõhutõbi, südameveresoonkonna haigused, liigeste probleemid ja muude haiguste kujunemist.Tutvustades ja õpetades oma lapsele tervislikku toitumist, aitad olla tal õnnelik ja elada kvaliteetsemat elu.

11. mai 2017
Kuidas panna laps sööma tervislikku toitu !

Kodused harjumused omavad lapse edasise toiduvaliku osas suurt tähtsust, sest maitse-eelistused ja harjumus kinnistatakse juba paaril esimesel eluaastal. Anname nõu ja nippe, kuidas väikelapsi tervislikult sööma saada.

27. aprill 2017
Kuidas on seotud laste söömine ja käitumisprobleemid?

Valed ja ebatervislikud toitumisharjumused on saavutanud sellise ulatuse nagu ei kunagi varem. Väärtusetu tööstuslik kiirtoit on paljudest majapidamistest välja tõrjunud ehtsa ja tervisliku toidu. Lisandub veel suur hulk magusaid ja keemiat täis topitud toiduaineid. Halva kvaliteediga toit viib tasakaalust välja nii keha kui ka aju ja närvisüsteemi. Aju ei saa piisavalt toitaineid, lisaks kurnatakse seda pidevalt lisaainetega, ning nii võivad tekkida aju funktsioneerimise häired.

26. aprill 2017
Tule mõõtma oma kehanäitajaid kehakoostise analüsaatori abil.
Aprill on südamekuu.
Juba 24 aastat on Eestis väga paljud inimesed just aprillikuus pannud aluse oma südame tervisele. Nende aastate jooksul on jagatud Eestis igakülgseid teadmisi südamehaiguste riskitegurite kohta. Sellel aastal anname ka meie võimaluse südamekuu raames kontrollida oma keha olulisi näitusid. Mõõdame kehakoostise analüsaatori abil :
kehakaalu
keha rasvaprotsenti
keha veeprotsenti
lihasmassi
metaboolse vanuse
luumassi
vistseraalse rasva (rasv siseelundite ümber)
Peale mõõtmisi anname lühikonsultatsiooni, mille käigus tutvustame kliendile analüüsi tulemusi, mis annavad teavet ning lisavad infot motivatsioonitreeningute ning toitumise parandamiseks. Mõõtmisele kuluv aeg umbes 15 min.
20. aprill

Laps ja tervislik toit.
Seekord räägime põhimõtetest, mida peab järgima, et lapse toidulaud oleks tervislik ja toetaks lapse arengut. Enamik lastest käivad lasteaias või koolis ning kodus ollakse vaid õhtuti ja nädala lõpus. Seda enam peaksid vanemad tähelepanu pöörama just nendele toidukordadele ja hoolitsema selle eest, et lapse toit sisaldaks piisavalt puu-ja köögivilju, täistera, seemneid/pähkleid ja
tervislikke valke ja rasvu.

6. aprill
Toit ja emotsioonid
Sellel korral räägime, kuidas toit mõjutab meie tundeid, emotsioone ja kehakaalu, ning kuidas vajadusel tervislikult magusanälga kustutada. Valmistame ka suhkruta magustoite.

30. märts 2017
Detoksifikatsioon e. keha puhastumise toetamine
Just praegu on saabumas parim aeg, et teha läbi 2-nädalane detoksikuur. Selleks, et toetada oma maksa tööd, tuleb anda talle vajalikke toitaineid ja vähendada maksa koormavate toiduainete tarbimist. Tutvume detoksimenüüdega ja valmistame kevadise smuuti.

23. märts 2017
Rasvad meie toidulaual
Sel korral räägime rasvade tähtsusest keha toimimisel. Kuidas valida kasulikke rasvhappeid oma menüüsse - õlid, pähklid, seemned.

16. märts 2017
Toidutalumatus
Toidutalumatus - suhteliselt uus mõiste, millest räägitakse üha enam nii tavainimeste kui ka meditsiini ringkondades. Igal toidul on oma spetsiifiline toimejõud meie organismile, milline see on sõltub täpsemalt meie individuaalsest taluvusest, mis omakorda sõltub juba väga paljudest individuaalsetest teguritest.
Sagedaseimad toiduainete talumatusega kaasnevad probleemid on igasugused kroonilised haigused nagu liigesepõletikud, diabeet, kilpnäärme põletik,Crohni tõbi, tsöliaakiahaigus ja ärritatud soole sündroom, naha probleemid (atoopiline ekseem, akne ja psoriaas), migreenid ja kroonilised peavalud, psüühilised häired, depressioon, ülekaalulisus, kõrgvererõhutõbi, fibromüalgia, kõrge kolesterooli tase, podagra jne.

Sel korral räägime:
1. Allergia või toidutalumatus, mis on mis?
2. Sümptomid, mis võivad olla põhjustatud talumatusest mingi toiduaine suhtes.
3. Mis põhjustab toidutalumatuse?
4. Kuidas selgitada välja, kas mul on toidutalumatus?
5. Kuidas edasi elada, kui on tekkinud talumatus mõne toiduaine suhte

9. märts 2017
Toidu GK. ehk glükeemiline koormus.
See on teine loeng 6-osalisest loengusarjast tasakaalustatud, tervislikust söömisest ja kaalulangetamisest või -tõstmisest huvitatud inimestele.
Teises loengus käsitleme "Toidu GK e. glükeemiline koormust -
õige toiduvaliku ja õige kaalu langetamise põhimõtted.
Soovi korral saab mõõta ka kehakaalunäitajaid
kehaanalüsaatori abil

7. veebruar 2017
Toidutalumatus.
Sel korral räägime toidutalumatusest:
1. Allergia või toidutalumatus, mis on mis?
2. Sümptomid, mis võivad olla põhjustatud talumatusest mingi toiduaine suhtes.
3. Mis põhjustab toidutalumatuse?
4. Kuidas selgitada välja, kas mul on toidutalumatus?
5. Kuidas edasi elada, kui on tekkinud talumatus mõne toiduaine suhtes?
Räägime kõigil nendel teemadel, valmistame hummust, banaanijäätist ja sööme koos .

31. jaanuar ja 4. veebruar 2017
Kuidas hoida kehakaal kontrolli all?
Õpime, kuidas saavutada soovitud kehakaal, seda hoida ja samas parandada ka oma tervist.
Töötuba sisaldab loengut, praktilist koolitust ja koolitusmaterjale, vastavalt Eesti Toitumisnõustajate Ühingu seisukohtadele.
Ootame koolitusele kõiki oma tervisest hoolivaid inimesi!
26. jaanuar 2017
Tasakaalustatud menüüd koostamine.
Töötoas anname lühikese ülevaate tervislikust toitumisest, vastavalt Eesti Toitumisnõustajate Ühenduse soovitustele.
Kirjuta ühel päeval üles kõik, mida päeva jooksul sõid. Koos analüüsime seda ja õpime tegema menüüd nii, et keha saaks kätte kõik, mida vajab terve olemiseks.


Lisa kommentaar

Email again: