Meelte kooli pilootprojekt Pääsupesa lasteaias on käivitunud!

Meelte kooli pilootprojekt on Pääsupesa lasteaias ilusasti käivitunud.
Esimesel korral kõik lapsed kirjeldasid oma lemmiktoitu ja kõigi viie meelega uuriti, katsuti, nuusutati, maitsti porgandit. Samuti kuulati kõrvadega, mis häält teeb porgand hammaste all. Lõpuks mängisime sidrunimängu, kus "detektiiv" pidi lõhna järgi kindlaks tegema "sidrunivarga".
Teisel korral said lapsed ise endale valida toitu buffee laualt. Valikus olid: kapsas, porgand, peet, kurk, tomat, rohelised herned, paprika, õun, pirn, banaan, vaarikad, mustikad, kõrvitsa seemned.
Peale söömist toimus arutelu, mis maitses, mis mitte.

Loe lisaks

Elustiilimaraton

26. augustil toimus Haaspalus elustiilimaraton, milles meie ka osalesime oma punktiga. Küsisime inimestelt: "Millisest toiduainest saab inimene kaltsiumi?" Kui vastajaks oli laps, siis piim oli täiesti hea vastus. Kuid täiskasvanud nii lihtsalt ei pääsenud, vaid pidid veel pead vaevama ja pakkuma peale piima ka teisi toiduaineid. Selgus, et see küsimus polnudki kerget killast - nii mõnigi saatus kimbatusse. Aga lõpuks väikese abiga said kõik vastatud. Nii mõnelegi oli üllatuseks, et kaltsiumi leidub ka rohelistes köögiviljades (Kust lehm kaltsiumi saab?), mooniseemnetes, erinevates maitseainetes, seemnetes, pähklites, luudega kalades jne. 
Kuigi meie asukoht oli kesklinnast kaugel,  leidsid meie rõõmuks üle 75 inimese meid ülesse.


Loe lisaks

Salati-ja smuutivalmistamise töötuba lastekodus

11. juulil toimus salatite-ja smuutidevalmistamise töötuba lastekodu lastele.
Korraldasime tervislike salatite ja smuutide töötoa, kus kõik osalenud 15 last said ise agaralt kaasa lüüa. Pärast toimus koos degusteerimine ja hinnangute andmine, milline salat ja smuuti maitses kõige paremini. Loomilikult maitses enda tehtu kõige paremini!

Loe lisaks