Ingrid Koppel

Olen pärit Pärnu lähedalt, abielus ja kahe täiskasvanud lapse ema. Oman 20-aastast väärtuslikku ettevõtlus- ja suurt elukogemust. 

Mõtte teha oma elus kannapöörde 2013. aastal, andis eelnev raske kogemus isiklikus elus ning sellele järgnenud haigused, mis panid mind terviseprobleemidesse tõsiselt süüvima. Mind on alati köitnud psühholoogia ja küsimus, kuidas inimese toitumine, liikumine, mõtlemine ja vaimsus tema tegevust mõjutavad ning kas ja kuidas teine inimene ühte indiviidi ja tema mõtlemist ning käitumist mõjutada saaks? Eriala valikul Tallinna Ülikoolis sai määravaks kõik eelnev, eelkõige aga soov midagi reaalset inimeste heaks ära teha. 2016. aastal lõpetasin ma Tallinna Ülikooli Haapsalu Kolledži Tervisejuhi eriala. Ülikoolis omandasin oskused, millega kujundada nii enda kui oma klientide positiivset tervisekäitumist ja suunata organisatsioonide tervisekäitumist, nii nõustamise kui ka terviseprogrammide juhtimise kaudu.

Veel täiendasin oma teadmisi psühholoogia ja vaimse tervise vallas Avituse kogemusnõustamise väljaõppes, kus olen läbinud riiklikule standardile vastava baasväljaõppe ja kriisides toetamise täiendkoolituse.  Loogilise jätkuna õpin praegu ka Annely Sootsi Tervisekoolis Toitumisnõustajaks. 

Pean väga oluliseks holistilist lähenemist inimese tervisele, see tähendab, et meie toit, liikumisharjumused, mõtted ja emotsioonid mõjutavad meie füüsilist heaolu. Kui üks valdkond on tasakaalust väljas, häirib see tervikut. Süsteem püüab end aga tasakaalustada ja kulutab selleks liigselt ressursse, mis materiaalses maailmas avaldub haiguse, väsimuse, depressiooni või sõltuvusena. Püüan olla Sulle igati mõistev, hooliv ja usaldusväärne teekaaslane Sinu tõe otsinguil.


        Ülle Tammesalu

Esimesed teadmised toitumise mõjust inimese tervisele sain juba siis, kui õppisin toiduainete tehnoloogiks. 

Kuna peres kasvas allergiline laps, siis tervislike toitude valmistamine, uute retseptide otsimine ja leiutamine, pidev terviseteemaliste raamatute ja artiklite lugemine kuulusid juba ammu minu ellu. 

2015. aastal alustasin õpinguid Annely Sootsi Koolituse Tervisekoolis, mille lõpetasin 2016. aasta sügisel toitumis- ja tervisenõustajana.

Tänapäeval on meedias tohutult palju erinevat infot tervisliku toitumise kohta. Sellise teabe üleküllus ja tihti ka vastuolulisus ajab inimesi pigem segadusse, kui aitab. Soovitus, mis ühele inimesel mõjub hästi, ei pruugi teisele sugugi sobida. Minu juurde vastuvõtule on tulnud palju erinevaid toitumiskavasid ostnud ja katsetanud inimesi, kes on saavutanud ajutist kaalulangust, kuid hiljem kavast loobudes on kehakaal taastunud endisele tasemele ja isegi tõusnud. 

Toitumisnõustajana aitangi inimestel aru saada, mis tema söömisharjumustes on vaja muuta, et olla normaalkaalus, energiline ja terve. Vaatan üle praeguse menüü, muudan selle tervislikuks, annan hulga soovitusi ja ka retsepte toidulaua rikastamiseks. Kaalulangetajale õpetan veresuhkrut tasukaalustavat  menüüd oma igapäevaellu rakendama. 

Kui menüü muutusega ikka kaasnevad erinevad sooleprobleemid, siis soovijad saavad teha minu kaudu ka toidutalumatuse-ja mikrobioomitesti.

Kui tunned, et soovid ise enda tervise heaks midagi ära teha, siis registreeru vastuvõtule  ja leiame koos just Sulle sobiva parima lahenduse.

Alates 2017.a. jaanuar Eesti Toitumisnõustajate Ühenduse liige

Haridustee:

  • Tallinna Tehnikaülikool 1980-1985

  • Annely Sootsi Koolituse Tervisekool:

  • toitumisnõustajaõpe 2014-2016, 

  • toitumisterapeudiõpe 2020-2021