Ingrid Koppel

Ingrid Koppel

Olen pärit Pärnu lähedalt, abielus ja kahe täiskasvanud lapse ema. Oman 20-aastast väärtuslikku ettevõtlus- ja suurt elukogemust. 

Mõtte teha oma elus kannapöörde 2013. aastal, andis eelnev raske kogemus isiklikus elus ning sellele järgnenud haigused, mis panid mind terviseprobleemidesse tõsiselt süüvima. Mind on alati köitnud psühholoogia ja küsimus, kuidas inimese toitumine, liikumine, mõtlemine ja vaimsus tema tegevust mõjutavad ning kas ja kuidas teine inimene ühte indiviidi ja tema mõtlemist ning käitumist mõjutada saaks? Eriala valikul Tallinna Ülikoolis sai määravaks kõik eelnev, eelkõige aga soov midagi reaalset inimeste heaks ära teha. 2016. aastal lõpetasin ma Tallinna Ülikooli Haapsalu Kolledži Tervisejuhi eriala. Ülikoolis omandasin oskused, millega kujundada nii enda kui oma klientide positiivset tervisekäitumist ja suunata organisatsioonide tervisekäitumist, nii nõustamise kui ka terviseprogrammide juhtimise kaudu.

Veel täiendasin oma teadmisi psühholoogia ja vaimse tervise vallas Avituse kogemusnõustamise väljaõppes, kus olen läbinud riiklikule standardile vastava baasväljaõppe ja kriisides toetamise täiendkoolituse.  Loogilise jätkuna õpin praegu ka Annely Sootsi Tervisekoolis Toitumisnõustajaks. 

Pean väga oluliseks holistilist lähenemist inimese tervisele, see tähendab, et meie toit, liikumisharjumused, mõtted ja emotsioonid mõjutavad meie füüsilist heaolu. Kui üks valdkond on tasakaalust väljas, häirib see tervikut. Süsteem püüab end aga tasakaalustada ja kulutab selleks liigselt ressursse, mis materiaalses maailmas avaldub haiguse, väsimuse, depressiooni või sõltuvusena. Püüan olla Sulle igati mõistev, hooliv ja usaldusväärne teekaaslane Sinu tõe otsinguil.


lle Tammesalu

Ülle Tammesalu

Minu tee toitumisnõustamiseni on olnud päris pikk. Esimesed teadmised toitumise mõjust inimese tervisele sain juba siis, kui õppisin toiduainete tehnoloogiks. Kuna peres kasvas allergiline laps, siis tervislikud toidud, uute retseptide otsimine ja leiutamine, pidev terviseteemaliste raamatute ja artiklite lugemine kuulusid juba siis minu ellu. Ja kui kaks aastat tagasi mu endine kooli- ja kursuseõde kutsus mind Annely Sootsi Koolituse Tervisekooli toitumisnõustajaks õppima, siis tundsin, et see on just see, milleks ma olen valmistunud kõik need aastad. 

Tänapäeval on meedias tohutult palju erinevat infot toitumise ja tervislike toiduvalikute kohta. Sellise teabe üleküllus ajab inimesi pigem segadusse. Toitumisnõustajana soovin aidata inimestel leida just temale sobivad toiduvalikud, mis on tervislikud, maitsvad ja kasulikud. Lisaks annan ka soovitusi kehalise aktiivsuse suurendamiseks. Kui tunned, et soovid ise enda tervise heaks midagi ära teha, siis tule julgelt minu juurde. Vaatame koos üle Sinu senised toitumisharjumused ja leiame just Sulle sobiva parima lahenduse.

Alates 2017.a. jaanuar Eesti Toitumisnõustajate Ühenduse liige

Haridustee:

  • Tallinna Tehnikaülikool 1980-1985
  • Annely Sootsi Koolituse Tervisekool 2014-2016